Animacja marionetkami – warsztaty

ANIMACJA MARIONETKAMI

Animacja marionetkami - warsztaty

Krzysztof Falkowski / Polska

Przybliżą uczestnikom sztukę animacji marionetkami. Podczas warsztatów, uczestnicy poznają budowę marionetek, sposób poruszania tymi lalkami. Poznają zasady jakimi kieruje się animator by ożywić lalkę. Obejrzą krótkie scenki marionetek estradowych, które będą tańczyły, śpiewały, grały na instrumentach.

Lalki swoim wyglądem przypominają znane gwiazdy muzyki estradowej, przez co wykonują podobne gesty, ruchy zbliżone do pierwowzoru.

Uczestnicy warsztatów, będą mieli możliwość animacji lalkami, podkładania precyzyjnie dźwięku pod animację. Stworzą krótkie scenki.

Warsztaty poprowadzi Krzysiek Falkowski – twórca teatru Falkoshow, jest absolwentem akademii teatralnej w warszawie, wydziału sztuki lalkarskiej w białymstoku. W latach 1999-2009 aktor teatru groteska w krakowie. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach m. in. „Tristan i Izolda”, „Pinokio”, „Czarnoksiężnik z archipelagu”, „Przygody Odyseusza”, „Księga dobrej nadziei”, „Antygona”. Wielokrotnie pełnił rolę asystenta reżysera. Specjalizuje się w animacji marionetek. Jest autorem ruchu scenicznego do wielu spektakli teatralnych. Zrealizował marionetkowy performance pt. „Podglądać znanych” prezentowany w sezonie letnim na rynku głównym w Krakowie. Jest twórcą spektaklu „Bajka o szewczyku”, a w 2006 roku zadebiutował jako reżyser spektaklem „O babie, rybaku i złotej rybce”. W 2008 roku otrzymał stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Jest autorem marionetkowego widowiska „Falkoshow. Iluzja marionetki”, zrealizowanym przy pomocy finansowej ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, z którym zaproszony został m. in. na rozdanie nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego Brit Awards 2009 w Londynie. TWÓRCA Teatru animacji Falkoshow. Szanowni państwo! Zapraszam do zapoznania się z ofertą i obejrzenia spektakli!

03-05.10.2018 godz. 09:00
Sala Kolumnowa, ul. Katedralna 18
wiek: od 7 roku życia
czas trwania 45 min.

zaulekanimacji.pl