Dźwiękowe SPA

DŹWIĘKOWE SPA

Dźwiękowe SPA

Maciej Hanusek / Polska

Relaksująca kąpiel w dźwięku , muzyczna podróż, w której słuchacze oddają się niezwykłym dźwiękom gongów i mis dźwiękowych. Taki seans najlepiej wysłuchuje się w wygodnej pozycji leżącej.

Atmosfera jaką stwarzają misy dźwiękowe często powoduje tak mocne rozluźnienie, że zdarza się słuchaczom zasnąć, „wyłączyć” umysł – wszak celem relaksu jest osiągnięcie harmonii i wyzbycie się stresu, lęków, zmartwień, wątpliwości. Przebywanie w takiej dźwiękowej przestrzeni jest doświadczeniem niezwykłym; wsłuchując się w złożony dźwięk mis, możemy mieć wrażenie przebywania w przestrzeni kosmicznej wypełnionej sferycznymi dźwiękami.

Zgodnie ze wschodnimi wyobrażeniami, człowiek i kosmos powstali z dźwięku. Taki kontakt ze swoim prapoczątkiem budzi uczucie głębokiego zaufania oraz prowadzi do szybkiego i głębokiego stanu odprężenia.

Maciej Hanusek – muzyk, kompozytor, dyplomowany masażysta dźwiękiem wg metody Petera Hessa, ex-performer uliczny.  Współtwórca i gitarzysta progresywno rock’n’rollowego zespołu The Gate, zespołu Tara Gayan. Przez lata związany z teatrem offowym i eksperymentalnym, współpracował m.in. Z ośrodkiem praktyk teatralnych Gardzienice.

03-05.10.2018 godz. 17:00
Muzeum zamkowe, ul. Katedralna 1
wiek: od 14 roku życia
czas trwania 90 min.

www.facebook.com/MusiqueDesSpheres