Diorama

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit luptatem accusantium doloremque laudanti.

Follow Me On Instagram
Sorry, no posts matched your criteria.

Search
back to top

Exhibition 15

THEATRE FOYER
ul. Katedralna 18
06-10.10.2020
DAWID ZAŁĘSKI / POLAND

EXHIBITION OPENNING
06.10.2020, 5:30 p.m.

for everyone (no age limits)

Dawid Zalesky, experience i site specific designer. Zajmuje się scenografią użytkowa i projektami site specific ze szczególnym uwzględnieniem odbioru sensorycznego (wykorzystującego zmysły). Wielbiciel praktykowania idei za którymi stoją słowa: Wanderlust, Churching, Slowness, Mindless.
Ukończył studia na Akademii Teatralnej [DAMU] w Pradze – katedrę Scenografii Dramatycznej oraz Scenografii Alternatwnej ze specjalizacją Site Specific. Był stypendystą ENSAMMA – Olivier de Serres w Paryżu. Poza scenografią i designem zajmuje się projektowaniem graficznym. W swojej działalności łączy wiele mediów z obszarów sztuk wizualnych.
Jest współtwórcą i uczestnikiem licznych projektów oraz festiwali m.in.: Prague Biennale 2, Survival Wrocław, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Wawa design Festiwal, Festiwal ASVOFF, Prague Quadriennale, Festiwal Przemiany. Jego prace pokazywane były w instytucjach na całym świecie, min.: Tabloid Gallery w Tokio, Centrum Pompidou w Paryżu, czy warszawskich: Centrum Nauk Kopernik, Narodowy Instytut Audiowizualny, Zachęta
Narodowa Galeria Sztuki. Kurator festiwalu Nowe Epifanie w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2020. Aktualnie współpracuje z Opera Królewska w Warszawie. Grafik festiwalu ANIMO Kwidzyn.