Filmy animowane

[vc_row use_row_as_full_screen_section=”no” center_bck_image=”no”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Videocast + Filmy animowane
Początki animacji
Małgorzata Sady / POLSKA

[/vc_column_text][vc_column_text]

06.10.2020, godz. 20:30 – PREMIERA
14+

[/vc_column_text][eltd_separator position=”left” color=”#b4642a” width=”70px” thickness=”2″ top_margin=”25px” bottom_margin=”20px”][vc_column_text]Małgorzata Sady od końca lat 70 jako kuratorka, uczestniczka, tłumaczka i twórczyni projektów artystycznych współpracuje z centrami sztuki, festiwalami filmowymi i teatralnymi w kraju i zagranicą. Pisze i mówi o filmie, sztuce i literaturze, fotografuje, maluje, tworzy przestrzenie dźwiękowe. Pracuje przy realizacji filmów dokumentalnych i animowanych. Wykłada na Wydziale Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Związana z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych „Animator” w Poznaniu (uczestniczyła w grupie założycielskiej). W 2010 wraz z Marcinem Giżyckim zrealizowała film dokumentalny „Alfred Schreyer z Drohobycza”.
Od lat współpracuje z Braćmi Quay, m.in. przy realizacji filmu „Inventorium śladów” (asystentka reżyserów i autorka improwizacji muzycznych) i „Maska” (adaptacja). Jest autorką tekstu książki kinematograficznej „Inventorium śladów”, wizualnie opracowanej przez Braci Quay.

Od 2008 jest kuratorką programu filmowego Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalkowego i Filmu Animowanego dla Dorosłych „Lalka też człowiek” w Warszawie. Od 2010 przygotowuje programy animacji dla Festiwalu ANIMO w Kwidzynie.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”19847″ img_size=”full” onclick=”link_image”][/vc_column][/vc_row][vc_row use_row_as_full_screen_section=”no” center_bck_image=”no”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Videocast + Filmy animowane
Rekonstrukcje zaginionych i niezrealizowanych filmów wraz z dodatkiem muzycznym na końcu
Małgorzata Sady / POLSKA
Bruce Checefsky / USA
Yola Kudela / LONDYN, PARYŻ, POLSKA

[/vc_column_text][vc_column_text]

10.10.2020, godz. 19:00 – PREMIERA
14+

[/vc_column_text][eltd_separator position=”left” color=”#b4642a” width=”70px” thickness=”2″ top_margin=”25px” bottom_margin=”20px”][vc_column_text]Bruce Checefsky jest fotografem, twórcą krótkich, niezależnych filmów, które były pokazywane na całym świecie – od MoMA i Anthology Film Archives po Tate Modern i Rotterdam Film Festival. Checefsky znalazł dla siebie wyjątkową niszę, tworząc na nowo abstrakcyjne i awangardowe filmy krótkometrażowe z Europy Wschodniej od lat dwudziestych do czterdziestych XX wieku, które albo zostały zagubione, zniszczone, albo wymyślone / napisane, ale nigdy nie sfilmowane.

Jola Kudela ukończyła PWSFTViT w Łodzi (magister sztuk pięknych w zakresie animacji i efektów wizualnych odbyła szkolenie na wydziale filmu animowanego w CFT Gobelins w Paryżu. Po 20 latach doświadczenia jako kompozytor (Nuke Flame, MPC, DNeg, The Mill) obecnie pracuje jako reżyser multimedialny, dyrektor artystyczny i nadzorca wizualny.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row]