Piękno i wdzięk wg Kleista

[vc_row use_row_as_full_screen_section=”no” center_bck_image=”no”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Film
O teatrze marionetek – piękno i wdzięk wg Kleista
Theater des Lachens / NIEMCY

[/vc_column_text][vc_column_text]

9.10.2020, godz. 20:00 – PREMIERA
14+

[/vc_column_text][eltd_separator position=”left” color=”#b4642a” width=”70px” thickness=”2″ top_margin=”25px” bottom_margin=”20px”][vc_column_text]Film na motywach spektaklu „O teatrze marionetek lub jak pokonać grawitację w trzech aktach”.

„Traktat o teatrze marionetek” to napisany ponad 200 lat temu esej Heinricha von Kleista. Cytując Hugo von Hofmannstahl’a: „Esej Kleista, to ujmujący myślą i wdziękiem znakomity kawałek filozofii”.

Spektakl „Traktat o teatrze marionetek lub jak pokonać grawitację w trzech aktach” to próba odczytania Kleista współcześnie i we współczesnym teatrze lalek.
Film opowiada o tym co interesowało twórców najbardziej podczas pracy nad spektaklem, to odniesienie się do relacji człowiek – lalka, teatralne porównanie tych dwóch „bytów”. I właśnie na tym aspekcie skupili się twórcy spektaklu „testując” w praktyce aktualność wywodów Heinricha von Kleista.

Reżyserem spektaklu jest Frank Soehnle wybitny niemiecki lalkarz, reżyser, twórca lalek.
Występują: Alice Therese Gottschalk, Torsten Gesser, Björn Langhans
Scenografia: Frank Soehnle
Lalki: Frank Soehnle, Alice Therese Gottschalk

[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=YwU63cGZ4Iw”][vc_empty_space][eltd_image_gallery type=”slider” autoplay=”3″ slide_animation=”slide” pretty_photo=”yes” navigation=”yes” pagination=”yes” images=”19408,19409,19410,19411,19412″][/vc_column][/vc_row]