Teatr obrazkowy – warsztaty

TEATR OBRAZKOWY

Teatr obrazkowy

Petronela Dušová / Słowacja

Warsztaty dedykowane są osobom zainteresowanym animacją obiektów nieożywionych, które w rękach animatorów zyskują nowe życie i nowe znaczenie. Nie stworzymy spektaklu teatralnego, ale spróbujemy naszych kreatywnych umiejętności, naszej wyobraźni i naszych umiejętności.

Słowo „kreatywność” pochodzi z greki i oznacza tworzyć, tworzyć, rodzić, rodzić. Kreatywność jest naturalnym zjawiskiem ludzkim, przejawiającym się w codziennych czynnościach. Fantazja pomaga nam spojrzeć na zwykłe rzeczy w niezwykły sposób.

Będziemy pracowali z tkaniną o różnych rozmiarach.  Chusteczka na której zawiążemy węzły stanie się postacią… duży kawałek materiału żaglem, który wraz z animacją zmieni  się w morze, góry, drzewa, łódź. Taka animacja będzie wymagała współpracy , większej ilości „lalek”, zatem będziemy wspólnie budować obrazy z naszej wyobraźni.

„Odkrywanie własnych umiejętności jest niesamowicie zabawne.” (Kjell a Nördström)

Warsztaty kreatywne prowadzone są przez mga. Petronela Dušová, profesjonalną lalkarkę. Absolwentkę The Theatre Faculty of The Academy of Performing Arts w Pradze. Nela pracowała w Państwowym Teatrze Lalek w Bratysławie przez pięć sezonów teatralnych.  W 1994 roku założyła prywatny teatr Teatro Neline, gdzie za swoje artystyczne dokonania otrzymała wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień. Współpracowała z Międzynarodowym Domem Sztuki dla Dziecka Bibiana w Bratysławie oraz z Fundacją dr Klaun, która pomagała chorym dzieciom przynosząc im odrobinę uśmiechu. Petronela Dušová ma 28-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów teatralnych zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

03-05.10.2018 godz. 12:30
Sala Lustrzana, ul. Katedralna 18
wiek: od 9 roku życia
czas trwania 45 min.

www.neline.sk